خیریه کانون توجه: اجازه دهید حیوانات زندگی کنند eV

برای امسال خوب ، خوب نگاه کن ، جعبه خیرخواهانه ای شگفت آور احساس کن، ما خوشحالیم که اعلام می کنیم که کمک های مالی خود را به یکی از دو سازمان خیریه باورنکردنی اهدا خواهیم کرد! ما مصاحبه هایی انجام دادیم تا هر یک از این سازمانهای شگفت انگیز (y) را مورد توجه قرار دهیم و به همه شما ایده کار خارق العاده ای را که انجام می دهیم و دلیل حمایت از آنها مهم است … حقوق حیوانات ، نجات و پناهگاه – متعلق به خود برلین اجازه دهید حیوانات زندگی کنند eV!

به حیوانات اجازه دهید تیم eV زندگی کنند
اعضای تیم Let the Animals Live eV

داستان Lasst die Tiere Leben eV در سال 2017 با یافتن خانه ای برای 9 بز نجات یافته آغاز شد و از آن زمان به یک انجمن موفق حیوانات حیوانات با هدایت هیئت مدیره ای از سه زن خارق العاده تبدیل شده است – الیزابت شوون ، اولگا “جینا” وانر و کاتارینا لاریسا فلیشر آیا می توانید کمی بیشتر در مورد چگونگی همکاری شما در این پروژه بگویید؟

جینا در بهار 2018 به اولین عملیات کمک رسانی ما در مزرعه آمد. در آن زمان ، محفظه های فضای باز برای خوک های آزمایشگاهی تازه وارد در حال ساخت بودند. جینا فراخوان ما را در اینستاگرام مشاهده کرد و احساس روده خود را دنبال کرد که می خواهد از این پروژه حمایت کند. همچنین به همین ترتیب کاتارینا لاریسا را ​​شناختیم. او با گروه دیگری از مددکاران سازمان یافته توسط ما تماس گرفت جنبش نجات برلین گروه با پایان این عملیات کمک ، یک استخر شنا برای غازهای اول ما ساخته شد. بنابراین هر کدام در اولین بازدید بخشی از قلب بزرگ دلسوزانه خود را در مزرعه گذاشتند. جینا در راه رسیدن به کلینیک حیوانات سجاده بافته و گوسفندی به نام سون من را همراهی کرد. در مکالمه ما ارتباط و علاقه شدیدی به این پروژه احساس کردم و از او پرسیدم آیا او می خواهد با موقعیتی در هیئت مدیره از من حمایت کند. او گفت “بله” – در آن زمان او مطمئناً نمی دانست که چگونه زندگی او را تغییر خواهد داد. از آن زمان ، جینا همیشه برای مزرعه ، پروژه ، حیوانات و من آنجا بود.

کاتارینا نیز در مقطعی بازگشت ، و شما می توانید عشق و اشتیاق رو به رشد برای حیوانات ، برای کل پروژه را در او ببینید. در یكی از ملاقات هایش ، او را با خود بردم تا به دنبال گوسفندی بیمار كه از تریلر پریده بود بگردم. او با عشق و استقامت آرامش بخش بسیار حاضر بود – ویژگی هایی که برای این نوع مأموریت ها به شدت مورد نیاز است. از آن لحظه به بعد ، ما همیشه می توانستیم روی او حساب کنیم. وقتی ما به او احتیاج داشتیم همیشه آنجا بود. دقیقاً این نوع افراد مورد نیاز در این کار هستند که هدف خود را در زندگی به عنوان مدافع حیوانات ، حقوق حیوانات و مبارزه برای برابری آنها در این جهان می دانند. من و جینا از کاتارینا پرسیدیم که آیا او از ما در هیئت مدیره حمایت می کند یا خیر و او همچنین گفت “بله”.

کاتارینا و لوسیان (عکس از بریکس مااس)
کاتارینا و لوسیان (عکس از بریکس مااس)

با سازمان شما ، این نام واقعاً همه چیز را می گوید – اما اهداف خاص برنامه های در حال انجام شما چیست؟

با توجه به اصطلاح حیوانات مزرعه ای که با ما زندگی می کنند ، یادگیری نحوه زندگی ، نحوه برقراری ارتباط ، ترجیحات و نیازهای آنها در یک محیط بدون استرس وظیفه مهمی می دانیم. بسیار مهم است که ما بتوانیم این را به طور واقعی انتقال دهیم و آن را با مردم به اشتراک بگذاریم.

ما یک مفهوم آموزشی داریم و دوست داریم با ساخت یک موزه با موضوع اصلی ، مردم را در مورد کارخانه کارخانه آموزش دهیم. این پیام ها می تواند حتی با دقت بیشتری انتقال یابد ، درصورتی که فرد فرصتی برای ملاقات و مشاهده حیوانات در اصطبل پرواربندی سابق داشته باشد ، قبل از بازدید از آنها در فضایی که احساس راحتی می کنند. ما می خواهیم این درک را ایجاد کنیم که ما باید تلاش کنیم تا به آنها موقعیتی برابر در جامعه بدهیم و همه می توانند در این امر سهیم باشند – حتی در مراحل بسیار کوچک.

لورین و دانیل (عکس از بریکس ماس)
لورین و دانیل (عکس از بریکس ماس)

همچنین تقریبا هیچ دامپزشکی وجود ندارد که نحوه درمان این حیوانات را بلد باشد. دانش دامپزشکان بزرگ حیوانات صرفاً جهت زنده ماندن حیوانات از نظر سودآوری ، به مراکز پرواربندی و مزارع “گاو شیری” اختصاص دارد. اطمینان از اینکه دامپزشکان در مورد معالجه گوسفندان پیر ، خوک ها ، گاوها و همچنین اردک ها و غازها آگاهی دارند مهم است. داشتن حیواناتی که با نحوه ارتباط حیوانات با نیازها و عادت های خود آشنا هستند بسیار مهم است. در نتیجه ، دانش ارزشمند زیادی جمع آوری می شود که نه تنها به این حیوانات کمک می کند ، بلکه می تواند برای مزارع آینده نیز در دسترس قرار گیرد. ما همچنین این کار را وظیفه مهمی می دانیم.

هدف دیگر ایجاد یک جامعه وگان در Lebenshof است که اهداف فوق را به طور مشترک دنبال می کند. علاوه بر این ، ما در تابستان امسال اولین مرحله ساخت یک پروژه کوچک را آغاز می کنیم.

“از هر حیوانی که می بینید آنها رنج می کشند ، جایی که ظلم به آنها شده است مراقبت کنید! بر توهین ها و تمسخرهایی که باید برای آن تحمل کنید غلبه کنید! “
فرانتس فرانک (نقاش و گرافیست ، 1897-1986)

الیزابت و گوسفندان (عکس از آنا تورس)
الیزابت و گوسفندان (عکس از آنا تورس)

Lasst die Tiere Leben eV با گذشت زمان چگونه رشد کرده است؟ بزرگترین موانعی که سازمان شما با آن روبرو شده است چیست؟ و در مقابل ، بزرگترین پیشرفتها و دستاوردهایی که واقعاً به آنها افتخار می کنید کدام بوده است؟

رشد ما مبتنی بر افرادی است که هدف خود را از زندگی در این پروژه یافته اند. در حال حاضر 3 نفر هستند که به طور دائم در مزرعه زندگی می کنند و تقریباً از 400 حیوان نگهداری می کنند. و ما بسیار بیش از آنها به آنها افتخار می کنیم.

یکی از بزرگترین موانع ما این است که در واقع به 6 نفر از این دست نیاز داریم تا هر یک بتواند یک یا دو روز استراحت کند. و یافتن این افراد به همین آسانی نیست. بنابراین ، 3 نفری که با حیوانات ما زندگی می کنند ارزشمندترین دارایی ما هستند.

ماتی و اولاف (عکس از آنا تورس)
ماتی و اولاف (عکس از آنا تورس)

نکته و دلیل بسیار مهم دیگر (ایجاد برخی از شبهای بی خواب) نیز امور مالی است. بودجه ما کاملاً از کمک های مالی تأمین می شود. جامعه رو به رشد ما و حمایت مالی آنها – به عنوان مثال ، به صورت حمایت مالی – به ما بسیار کمک می کند و از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

از مارس 2021 ، یک شرکت وگان در برلین حمایت کامل مالی را به عهده گرفت – برای هر یک از کارمندان خود یک حیوان. این واقعاً شهامت زیادی برای ادامه کار به ما می دهد. ما از این موضوع بسیار خوشحالیم و به اعتمادی که آنها در کار ما ابراز می دارند افتخار می کنیم.

آیا برای آن دسته از ما که می خواهیم فعالیتهای بیشتری را در زندگی روزمره خود بگنجانیم (خصوصاً در زمینه رفاه حیوانات) توصیه ای دارید؟ برای کمک بیشتر به این حیوانات یا محافظت بهتر از حقوق همه حیوانات می توانیم روی چه چیزی تمرکز کنیم؟

ما فکر می کنیم که بسیار مهم است که وگان زندگی کنیم یا حداقل شروع به راه رفتن در آنجا کنیم. در نهایت ، مصرف کننده تولید را کنترل می کند. این همچنین شامل خرید محصولاتی است که از رنج حیوانات ، اعم از مواد آرایشی ، شوینده ها و غیره ، عاری هستند ، حتی گاهی نمی توانید تصور کنید که رنج حیوانات در کجا پنهان است.

ما می توانیم با به دست آوردن ذهنیت بیشتر در زندگی و از طریق الگویی که در حلقه آشنایان خود به دست آوریم ، به موفقیت های زیادی دست یابیم. این اغلب دشوار است اما بسیار مهم است ، به طوری که دیگران نیز توجه می کنند. می توانید از سازمان های مورد اعتماد خود ، به لحاظ مالی یا کمک در محل ، پشتیبانی کنید. این فعالیتی است که هرکسی می تواند انجام دهد.

لوسی و تینکربل (عکس از بریکس مااس)
لوسی و تینکربل (عکس از بریکس مااس)

حیوانات چگونه می توانند از این کمک مالی در حال حاضر بهره مند شوند؟

بیشتر برای خوک های ما و مکان های جداگانه تغذیه آنها. ما ایستگاه های تغذیه جداگانه ای در منطقه خارج برای گله بزرگ خوک خود (یک گروه 11 نفره) ایجاد کرده ایم. خوک ها هر روز صبح و عصر برای تغذیه در آنجا می دوند و می توانند بدون ایجاد مزاحمت برای یکدیگر در آرامش غذا بخورند که در غیر این صورت منجر به جراحات می شود. این همچنین یک مزیت دارد که می توانیم در صورت لزوم خوک ها را بدون استرس بررسی کنیم ، برای آنها دارو تهیه کنیم و به صورت جداگانه درمان کنیم. متأسفانه ، در زمستان متوجه شدیم که زمین یخ زده در خارج می تواند خطرناک باشد. یکی از خوک های ما ، پیگلدی ، پنجه ای را پاره کرد و مجبور شد در کلینیک حیوانات FU تحت معالجه قرار گیرد.

برای اینکه زمستان سال آینده بتوانیم همه آنها را بهتر تغذیه کنیم ، دوست داریم جعبه های تغذیه آنها را در انبار دوباره بسازیم. علاوه بر این ، ما می خواهیم گروه 6 نفره دیگر خود نیز جعبه داشته باشیم ، به طوری که هر 17 خوک می توانند درست مثل تابستان در زمستان با خیال راحت در انبار غذا بخورند. در تابستان ، از خوک ها نیز در برابر حشرات گزنده محافظت می شود.

کوچک پیگی - اجازه دهید حیوانات زندگی کنند eV

مصالح ساختمانی مورد نیاز برای این کار (حصارهای فلزی ، درها و پست ها) حدود 8000 یورو هزینه دارد. از آنجا که ما همه کارهای داخلی را انجام می دهیم ، بیشترین هزینه ها هزینه های مادی است. با کمک های مالی خود ، در ساخت آن جعبه های تغذیه به ما کمک می کنید.

همراه با حمایت مالی از یکی از خوک ها ، این امر حتی آینده بهتری را برای آنها رقم می زند. برای ما بعنوان Lebenshof ، که تنها از طریق کمکهای مالی و کار داوطلبانه تأمین می شود ، حمایت مالی برای بقای ما و حیوانات ضروری است. مراقبت صحیح از یک خوک به طور متوسط ​​100 یورو در ماه برای ما هزینه دارد. تمام خوک های این گروه 11 نفره از یک آزمایشگاه آزمایش می آیند.

و یک سوال آخر: حیوانات مورد علاقه شما در کودکی چه بودند؟

هنگامی که او 2 ساله بود ، کاتارینا یک بچه گربه را در حالی که به دنبال او و مادرش در حال رفتن به سمت مهد کودک بود ، دید. آن را به گریه او و او بلافاصله آن را به قلب خود را. خانه آن كوچك پیدا نشد و این اولین حیوانی شد كه وارد خانه و قلب او شد. در بعضی از تعطیلات با پدر و مادرش از همان کودکی ، با حیوانات در مزرعه تماس گرفت. البته ، در آنجا شما به کودکان نمی گویید که چه اتفاقی برای این حیوانات محبوب می افتد.

در مورد جینا که در قزاقستان بزرگ شد نیز همینطور بود. مادربزرگ او مزرعه کوچکی با مرغ ، خوک و گاو داشت. وی در دوران کودکی نمی دانست که سرنوشت این حیوانات چه خواهد شد. او از آنها مراقبت کرد ، از گربه ها و نوزادان آنها و سگهایی که با بند نگهداری می شدند. او خیلی به همه آنها جلب شده بود.

من خودم اولین روابط و عشقهای بزرگم را با گربه های کوچک بی خانمان داشتم که همیشه با خود به خانه می بردم اما هرگز اجازه نگهداری آنها را نداشتم. آنها را زیر تختم پنهان کردم ، اما همیشه پیدا می شدند و اشک های زیادی ایجاد می کردند.

Piggy کوچک - بگذارید حیوانات زندگی کنند eV

نیمی از درآمد صندوق خیریه خیریه “خوب کار کن ، خوب به نظر برس ، احساس شگفت انگیز” امسال به طور مستقیم به این سازمان باورنکردنی ، Lasst die Tiere leben eV اهدا می شود!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>